A zsoltár igéje így buzdít minket:
„Örvendjetek Istennek, a mi segítőnknek, ujjongjatok Jákob Istenének. Kezdjetek énekelni és szóljon a dob, a szép hangú lant és a hárfa.” (Zsolt 81, 2-3)
Az Őrtüzek Imádság Házában zenével és dicsőítő énekkel imádjuk Istent és törekszünk arra, hogy hasonlóan imádkozzunk, mint az angyalok és szentek serege a mennyben. Ehhez a jelenések könyvében szereplő tróntermi látomás ad kapaszkodót: „a négy élőlény és a huszonnégy vén leborult a Bárány előtt; mindegyiküknek hárfája [harp] és arany csészéje [bowl] volt, tele illatszerekkel, amelyek a szentek imádságai.” (Jel 5, 8)
A Hárfa, a zene az imádás eszköze. A Tál (magyar fordításban aranycsésze, aranypohár) a szentek imáját tartalmazó edény. A zene, az imádás, együtt van jelen az imával, közbenjárással.
Mi így a hangszeres dicsőítés és a szóban elmondott imádság közös jelenlétében, az ún. Harp & Bowl (Hárfa és Tál) imamodellek, ezt ez egységet megvalósító módjaival imádkozunk:
1. WWW (Worship with the Word – Dicsőítés az igével)
A dicsőítés az Igével olyan imaforma, amelynek során ráhangolódunk Isten szívére, miközben azokat a bibliai igazságokat énekeljük, amelyek Isten kilétéről és ígéreteiről szólnak, arról, hogy milyen Ő és mit fog cselekedni.
Ebben az imaformában csoportban, egymásnak adva a szavakat, megénekeljük, ízlelgetjük Isten igéjét, rácsodálkozunk szavának szépségére, elmerülünk mondanivalójának sokszínűségében. Rácsodálkozunk arra, hogy milyen is Isten: kiismerhetetlen, titokzatos, szerető, irgalmas, könyörületes, szelíd, hosszantűrő, de ugyanakkor erős, győztes és határozott. Az Ő gazdagságát keressük az Ige segítségével. Az Igével való dicsőítés célja, hogy találkozzunk Isten élő igéjével, Jézus Krisztussal.
2. Intercession (Közbenjárás)
Isten szól hozzánk, és megindítja a szívünket. Amikor válaszolunk Istennek, az ő szíve is megindul. Isten vágya az, hogy mély, bensőséges szeretetkapcsolatban éljünk vele. Isten azt akarja, hogy megismerjük az ő szívét – vágyik arra, hogy megismerjük szívének érzelmeit. Isten hallani akarja, amint azért kiáltunk, hogy az ő szívének vágyai teljesüljenek. Isten vágyai a mi vágyaink lesznek. Ez egy olyan kapcsolat Istennel amely a legbensőségesebb szinten jön létre és így visszük elé kéréseinket.
A közbenjárás alatt Isten igéjéből kiindulva közbenjárunk egy adott imaszándékért. Itt is csoportban imádkozunk, dallamokat és gondolatokat adunk át egymásnak. A középpontban az áll, hogy a Szentlélek vezetésében megkeressük és kimondjuk mi van Isten szívében azzal a konkrét helyzettel kapcsolatban. A kimondott és megénekelt imában ostromoljuk Istent a kegyelem kiáradásáért.
3. Devotional (szemlélődő ima, odaadó imádás)
Ez az imaforma már jellemzően egyéni. A zene hangjaira, a Szentírás segítségével elmerülünk Isten jelenlétében. Spontán énekelve, esetleg csak a dallamok segítségével teljesen az átadjuk magunkat Isten imádatának. Nincsenek bennünk elvárások, kérések, egyszerűen vagyunk az Ő, szavakkal kifejezhetetlen jelenlétében.
A Devotional imamód alatt az imádásra szolgáló dalok és zene fókuszában az áhítatos/imádó stílus áll, mely lehetővé teszi számunkra, hogy letelepedjünk az Úr lábaihoz, mint azt egykor Mária tette Betániában.
4. Rapid fire (Közbenjárás – gyorsan, röviden, fókuszáltan)
Ez az imamodell sok, akár 20-40 ember közös spontán imáját teszi lehetővé. Az imavezető bevezeti az imatémát, majd a jelenlévők szigorúan a témát alábontva, megmaradva annál, 10-15 másodperces, rövid, koncentrált kérésekkel járulnak az Úr elé, az imavezető pedig a mikrofont adja át egymás után a résztvevőknek. A rövid imák pergő ritmusa a zenészek kíséretével, néhány ima, refrénként történő megismétlésével izgalmas egységgé kovácsolja és felerősíti a külön megfogalmazott, mégis egy irányba mutató fohászokat.