Az Őrtüzek Imádság Háza elhívása – Isten szüntelen dicsőítése mellett – a közbenjárás. Imaóráinkra az imavezetők készülnek fel, a Szentlélek vezetését követve határozzák meg a közbenjárás fókuszát, alábbi fő imaszándékok mentén, azokat kibontva:
1. A misszióért, az evangelizációért
„Menjetek tehát, és tegyetek tanítvánnyá minden népet. Kereszteljétek meg őket az Atya és a Fiú és a Szentlélek nevében” (Mt 28,19), szól Jézus egyik utolsó mondata, nagyon is egyértelmű utasítása az apostolokhoz. Isten vágya, hogy Jézusban áldást nyerjen a föld minden nemzetsége (vö. Zsolt 72, 17). Mi imával kérjük, hogy megnyíljanak a szívek kapui, és Krisztus titka feltárulhasson mindenki előtt (vö. Kol 4, 2-4).
2. Isten országának növekedésért
„Ímé az Isten országa ti bennetek van” (Lk 17,21), más fordításban: „az Isten országa köztetek van.”
Jézus, a tanítványoknak arra a kérdésére, hogy hogyan imádkozzanak, maga mondja: „jöjjön el a te [az Atya] országod” (Mt 6,10; Lk 11,2). Ez tehát egy Jézustól kapott parancs: imádkozzunk, hogy jöjjön el (valósuljon meg) Isten országa.
Isten országának kiteljesedése Jézus második eljövetelével valósul meg, de már most köztünk van. Köztünk van ott és akkor, ahol és amikor Isten akarata megvalósul. A kiteljesedés egy folyamat, ahogy lemondunk a saját elképzeléseinkről, átadjuk az irányítást annak, aki sokkal többet ad nekünk, mint amit mi kérünk vagy megértünk. Isten országának növekedése Isten győzelme életünk különböző területei felett.
Ezért imádkozunk: hogy Isten akaratának uralma növekedjék és teljes legyen a világban, az egyházban és a mi szívünkben.
3. Az Egyházért, Krisztus Testéért – új pünkösdért
„Bizakodva fáradoztak az Úrban, aki tanúságot tett kegyelmének igéje mellett; megengedte ugyanis, hogy jelek és csodák történjenek a kezük által” (ApCsel 14,3)
Isten megáldotta az ősegyház fáradozását, és maga tett tanúságot kegyelméről jelekkel és csodákkal. Kérnünk kell ezt az Istentől jövő tanúságot ma is! Így imádkozunk új pünkösdért, a Szentlélek hathatós működésért az egyház életében, ahogy a próféta ígéri:
„Aztán pedig kiárasztom lelkemet minden testre, fiaitok és leányaitok prófétálni fognak; véneitek álmokat álmodnak, ifjaitok látomásokat látnak. Sőt, szolgáimra és szolgálóimra is kiárasztom lelkemet azokban a napokban. Csodálatos jeleket idézek elő az égen és a földön…” (Joel 3,1-3a)
Azért imádkozunk, hogy az egyház újjászülessen „vízből és Szentlélekből” (vö Jn 3,5).
4. A keresztények egységéért
„Igyekezzetek megtartani a lelki egységet a béke kötelékében. Egy a test és egy a Lélek, amint hivatásotok is egy reménységre szól. Egy az Úr, egy a hit, egy a keresztség. Egy az Isten és mindeneknek Atyja, aki mindenek fölött áll, mindent áthat, és mindenben benne van.” (Ef 4, 3-6)
„Ti pedig Krisztus teste vagytok, és egyenként tagjai.” (1Kor, 12, 27)
Mi keresztények mind Krisztus misztikus testének tagjai vagyunk. Összeköt minket a szentháromságba vetett hitünk. Nem szabad, hogy a különbözőségeink elválasszanak minket. A testnek nem egyforma minden tagja, mégis csodálatos egységet alkotnak. Azért a lelki egységért imádkozunk a felekezetek között, ami a Szentlélek munkája „hogy Krisztusban, mint Főben, újra összefogjon mindent, ami a mennyben és ami a földön van” (Ef 1, 10) és egy legyen a nyáj és mindannyiunknak Jézus legyen a pásztora (vö. Jn 10,16).
5. Az üldözött keresztényekért
Jézus soha nem mondta, hogy a keresztényeket nem fogják üldözni, sőt előre megmondta, „kezet emelnek rátok és üldözni fognak titeket. Átadnak benneteket a zsinagógáknak és börtönbe vetnek. Királyok és helytartók elé hurcolnak titeket az én nevemért.” (Lk 21,12-13). A mestert üldözték, sőt megölték, a tanítványt is üldözni fogják (vö. Mt 10,24).
Az Ősegyház egységben imádkozott üldözés idején:
„Mert valóban egybegyűltek ebben a városban a te szent Fiad, Jézus ellen, akit fölkentél: Heródes és Poncius Pilátus a pogányokkal és Izrael népeivel,hogy végrehajtsák, amiről kezed és akaratod elhatározta, hogy megtörténjék.Most tehát Urunk, tekints fenyegetéseikre, s add meg szolgáidnak, hogy teljes bizodalommal hirdessék igédet. Te pedig nyújtsd ki kezedet gyógyításokra, hogy jelek és csodák történjenek szent Fiadnak, Jézusnak neve által. Miután így imádkoztak, megremegett a hely, ahol egybegyűltek. Mindnyájan beteltek Szentlélekkel, s bátran hirdették Isten igéjét.” (ApCsel 4,27-31)
Nekünk tehát kötelességünk imádkozni az üldözött testvéreinkért, hogy az Úr szabadítsa ki őket az üldöztetésből és kitartsanak Jézus mellett a legnehezebb időkben is.
6. Budapestért
Budapest Magyarország fővárosa. Hisszük, hogy ebben is megjelenik Isten akarata. Mint ahogy Isten szívében is különleges helye volt (és van) Jeruzsálemnek Izraelen belül, egy fővárosnak mindig kiemelt szerepe van az ország életében. Budapest, mint Magyarország fővárosa, ahol a teljes népesség közel 20 %-a lakik, annak ellenére, hogy területe mindössze 0,6 %-a az országénak, nemcsak gazdasági, kulturális, de spirituális szempontból is döntő befolyással bír. Nem mindegy, hogy mit tesz a szellemi vezető, milyen irányt mutat a főváros.
Azért imádkozunk tehát a fővárosért, mert hisszük, hogy Budapest megtérése olyan hatással lesz a teljes magyar nemzetre, ami Isten országának eljövetelét jelenti majd minden magyar számára.
7. Magyarországért, az egész magyar nemzetért
Mi, keresztények Isten országát keressük, ami nem ebből a világból való, de közben itt élünk ebben a városban, országban, kontinensen. Nem lehet számunkra mindegy, hogy milyen lelki, szellemi környezet vesz minket körül, hol nőnek fel gyermekeink, unokáink. Imáinkkal, közbenjárásunkkal rengeteget tehetünk.
Imavezetőink kérik a szentlélek prófétai vezetését a szolgálatban, hogy Krisztus vágya szerint imádkozzunk. A korábbi években számos próféciát, szentírási igét kaptunk Magyarország számára, ezekhez is többször visszanyúlunk az imaórákon. A szentírás megfogalmaz olyan általános témákat, amiket többször előveszünk, ha nemzetünkért imádkozunk:
„Mindenekelőtt arra kérlek, végezzetek imát, könyörgést, esedezést és hálaadást minden emberért; a királyokért és az összes elöljárókért, hogy békés, nyugodt életet élhessünk, szentségben és tisztességben. Ez jó és kedves üdvözítő Istenünk szemében, aki azt akarja, hogy minden ember üdvözüljön, és eljusson az igazság ismeretére” (1 Tim 2, 1-4)
Vajon békés és nyugodt életet élünk? Isten ma is kér, minket is kér, hogy esedezzünk és könyörögjünk elöljáróinkért, vezetőinkért.
„Megesküdtem szolgámnak, Dávidnak: Örökre megerősítem utódodat, nemzedékről nemzedékre építem trónodat.” (Zsolt 89,4-5)
Isten országa, ahogy a zsoltár mondja, nemzedékről nemzedékre épül. Isten üdvösségterve az időben évezredek alatt valósul meg. Mi közbenjárunk a fiatalokért, a felnővő nemzedékért is, hogy Isten terve megvalósuljon bennük.
8. Európáért
Tudjuk, hogy nem élhetünk egy kicsiny zárványként ezen a kontinensen, ahol Magyarország elterül. Nagyon szűk gondolkodásra vallana az, ha nem imádkoznánk Európáért, azért a földrészért, ahol mi, magyarok is élünk. Ez nem prófétai viselkedés, ez nem Isten akarata. Só és világosság kell, hogy legyünk a környezetünkben, erre hív minket Jézus (vö. Mt 5,13-15.9). Nem tehetjük meg, hogy csupán magunkkal törődjünk és önző módon ne érdekeljen minket Európa.
Európa nemzetei, ahogy az Ige is mondja, társörökösök: „A nemzetek Krisztus Jézusban társörökösök, tagjai az egy testnek, és együtt részesülnek az ígéretben az evangélium által.” (Ef 3, 6)
9. A zsidó népért, Isten választott népéért
„Azt kérdem tehát: Vajon elvetette Isten az ő népét? Semmi esetre sem!” (Róm 11, 1)
„Vajon úgy botlottak-e meg, hogy végleg elessenek? Semmi esetre sem. Ellenkezőleg, az ő bukásukból üdvösség támadt a nemzeteknek azért, hogy őket versengésre serkentse. Ha pedig már a bukásuk is nyereség a világnak, és mulasztásuk gazdagodás a nemzeteknek, mennyivel inkább az lesz a beteljesedésük!” (Róm 11, 11-12)
„…téged [ti. minden egyes, Jézusban hívő nemzetet] pedig vadolajfa létedre beoltottak közéjük, s így részese lettél az olajfa [ti. Isten népe, a zsidó nemzet] gyökerének és dús nedvének” (Róm 11,17)
„a kiválasztottságot tekintve azonban igen kedvesek az ősök kedvéért. Isten ugyanis nem bánja meg adományait és hívását.” (Róm 11,28-29),
Izrael különleges elhívása nem függ attól, hogy arra Izrael arra hogyan válaszol. Isten szeretete, hűsége és elhívása megmarad, továbbra is a zsidó nép a kiválasztott nép. Mi imádkozunk, hogy a választott nép beteljesítse azt, amire Isten teremtette őket, felismerje Jézust, mint Megváltóját, és az így a népek és az egyház gazdagodására szolgáljon Istenben.
10. A mai világ kríziseiért, szenvedéseiért
„Ha tehát az egyik tag szenved, vele együtt szenved valamennyi tag” (1Kor 12, 26). „Szenved valaki közületek? Imádkozzék!” (Jak 5,13). Mennyi fájdalom, csapás, betegség, háború, krízis van szerte a világban. Kell, hogy megérintsen minket mások szenvedése, ahogy Krisztus is velük együtt szenved. Keresztényi kötelességünk, hogy imádságos lélekben az Úr elé vigyük ezeket a helyzeteket, áldást, gyógyulást, szabadulást, megtérést, az isteni kegyelem kiáradását kérve.